Dlaczego warto przeczytać książkę pt. “Opowieści o nadziei” Heather Morris?

Każde, nawet najzwyklejsze, codzienne spotkanie przynosi coś, co zmienia nasze życie. Tego możemy się nauczyć z najnowszej książki pt. “Opowieści o nadziei” Heather Morris (https://www.taniaksiazka.pl/opowiesci-o-nadziei-heather-morris-p-1478323.html). W najnowszej książce autorki znajdziemy wiele odpowiedzi, które zrodziły się w nas po przeczytaniu poprzednich powieści, czy “Tatuażysta z Auschwitz” i “Podróż Cilki”.

Czego dowiemy się z tej książki o bohaterach?

Przede wszystkim dowiemy się, jaka w rzeczywistości była Lale, główna bohaterka całej pierwszej powieści. Lale to urodzony playboy. Uwielbiany przez otoczenie i mimo słusznych lat. Nie był jednak urodzonym gawędziarzem. Autorka musiała wydobywać jego lub jej historię powoli, kawałek po kawałku, a on bez wątpienia powiedział to, czego potrzebował, po prostu ile chciał, kiedy chciał. W ten sposób, opowiadając o Lalu, autorka pośrednio potwierdzała swoje umiejętności tworzenia.

O czym to jest powieść?

Jest to w głównej mierze darmowa relacja o sztuce dotyczącej dostrajania się. O podstawowym narzędziu jej zostania pisarką i sposobach na własny dobry kontakt z innymi osobami także w życiu prywatnym. W związku z tym, aby wiedzieć, jak opanowała tego typu umiejętności, podzieliła się z nami przeszłością, w której Dziadzio odegrał największą rolę. Ukochany pradziadek, który nauczył ją koncentrować się nie tylko na pojęciach, ale także na dźwiękach z otoczenia i ciszy ostatecznie budując świadomość, a w efekcie końcowym wewnętrzną harmonię. Od swojego dziadka otrzymała niezwykle rzadki dar, czyli sztukę dostrajania się. Umiejętność, która, jak twierdzi jej twórczyni, “zanika w świecie zabieganych, odizolowanych społecznie ludzi, w którym obecnie żyjemy”. Dlatego też postanowiła podzielić się swoimi indywidualnymi przemyśleniami i doświadczeniami na ten temat, a także sugestiami, jak dokładnie dostroić się do człowieka, aby dać mu nadzieję.

Jak jest skonstruowana ta książka?


Informacje autorka pogrupowała bezpośrednio w rozdziały, w których omówiła główne elementy słuchania, opowiadając, w jaki sposób usłyszała Lali, jak również innych Ocalałych, jak dostroić się do seniorów i dzieci, stosując piękną myśl wstępną, aby słuchać tego, co ludzie chcą przekazać. Jeśli nie dostroisz się do małych rzeczy, jeśli są małe, nie pokażą ci dużych rzeczy. Każdy temat książki pt. “Opowieści o nadziei” kończył się kilkoma praktycznymi wskazówkami, które czyniły z publikacji pomocne wskazówki i mały przewodnik. Podkreśliła, że nie czuje się ekspertem w tej dziedzinie.