Wspomnienia z Auschwitz i nie tylko

II wojna światowa to okres, który pozostawił krwawą plamę na historii całego świata. Nie tylko w Europie, ale nawet na innych kontynentach wszyscy wiedza, że te walki prowadzone w różnych miejscach przyniosły ze sobą ogromną liczbę ofiar. Jest to naprawdę nie do pomyślenia to, co działo się w tamtym okresie. Do dzisiaj powstają książki opowiadające o tamtych tragicznych czasach. Jedną z nich napisała Heather Morris. Jej “Tatuażysta z Auschwitz” okazał się hitem. Tym razem autorka powraca z książką pt. Opowieści o nadziei ze strony www.taniaksiazka.pl.

Od samego początku

Aby móc zrozumieć tą najnowszą książkę, należy cofnąć się nieco w czasie. Heather Morris raczej nie planowała napisania książki. W końcu przez całe życie była związana z pracą w szpitalu. To właśnie w tym miejscu, w Melbourn w Australii poznała niezwykłego człowieka. Chociaż na początku w życiu nie myślała, że Lale Sokołow taki jest. Dopiero z czasem przekonała się, że jest to prawdziwy bohater, który musiał znieść naprawdę wiele w czasach II wojny światowej. Nikomu nie chciał o tym opowiedzieć, ale w końcu ze wszystkiego zwierzył się Morris. W ten oto sposób powstała książką pt.”Tatuażysta z Auschwitz”. Jeżeli ktoś jeszcze nie miał przyjemności jej czytać, to koniecznie powinien nadrobić zaległości. Historia człowieka, który musiał radzić sobie w najgorszym miejscu na ziemi, które wpłynęło także na kształtowanie jego psychiki. Auschwitz było piekłem śmierci. Jak się udało, że Lale to przetrwał?

Historia życia


“Opowieść o nadziei” mówi o tym, jak Heather Morris przygotowywała się do stworzenia tej książki. Autorka opowiada o tym, jak zawiązywała się nić porozumienia między nią a jej pacjentem, który powoli otwierał się i mówił, to co przeżył w czasach Auschwitz. Nie była to opowieść, którą każdy chciałby się pochwalić. Wręcz przeciwnie. Lale niechętnie zwierzał się z tego, ale czuł, że musi komuś zaufać. Czuł, że musi komuś o tym opowiedzieć, aby zrzucić z siebie ciężar, który już od dawna zalegał mu na duszy. Morris opowiada nie tylko o tym, jak Lale i ona zostali przyjaciółmi. Autorka opowiada również o innych osobach, jakie przyczyniły się do powstania tej książki, jak również skupia się także na swojej rodzinie, która ma dla niej także wielkie znaczenie. Czas na to, aby zajrzeć do świata niezwykłej autorki, która wszystkie historie opowiada z taką niezwykłą delikatnością i przejęciem. Jeżeli ktoś polubił już tą autorkę, to na pewno nie zawiedzie się na kolejnej propozycji od niej.